Maya Maskesi Nasıl Yapılır, Faydalar Nelerdir?

Günümüzde piyasada sayamayacağımız kadar çok maske üretilmekte ve satılmaktadır. Elbette ki hem cildimize zarar vermemek için hem geleceğimiz için hem de ekonomik durumuza katkı sağlamak için bu ürünlerin doğal olanlarını tercih etmeliyiz. Piyasadaki organik olmayan ürünlerin reklamın daha çok yapılıp sizi daha çok çekebilmesi olağan bir durum da olsa aslında evde yapacağınız maskelerden daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Kendimizi ve çevremizi düşünüp, her şeyde olduğu gibi hayatın bu alanında da doğala yönelmemiz gerekmektedir.

Maya Maskesinin Faydaları Nelerdir?

 

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Doğal ürünler ile yapılan maske malzemelerinden birisi de bugünlerde adından sıkça söz ettiren mayadır. Sivilceler, akneler ve kuru cilt için ya da çok yağlı bir cilde bakım yapmak için bu ürünü kullanabilirsiniz. Bunun yanında bu ürün yaşınıza bağlı kırışıklıklarınızı ya da lekelerinizi onararak size genç bir görünüm kazandırmaktadır. Bayanların isteği ve talebi de bugünlerde bunun üzerine.

Maya İle Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

İçinde birçok vitamin ve mineral bulunduran maya maskesini bir kaşık yoğurt ve bir kaşık maya ile beraber karıştırarak elde edebilirsiniz. Bu karışımı elde ettikten sonra cildinizde gerek duyulan yerlere masaj eşliğinde iyice yedirerek sürebilirsiniz. Sürdükten yaklaşık yarım saat sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu işlemden sonra da biraz daha rahat hissetmek için iyi bir nemlendirici sürüp destekleyebilirsiniz.

Maya maskesini yoğurtsuz da hazırlayabilirsiniz ancak cildiniz çok kuru bir yüzeye sahip ise yoğurt katmanız sizin yararınıza olacaktır. Cildinizi besleyecektir. Bu maskeyi sivilceleriniz, yanık izleriniz için uygulamak istiyorsanız yine aynı karışıma iki üç damla limon suyu ve iki üç damla zeytinyağı damlatmanız önerilir. Böylece daha zengin bir içerik yaratmış olursunuz. Hem ekonomik hem de çok faydalı olan bu üründen kesinlikle memnun kalacaksınız.

İlk Siz Yorum Yapın

Yorum Yazın

Your email address will not be published.


*